`

Kiemelt figyelmet fordít a kormány a sertéságazat támogatására. Emellett a kormány továbbra is arra törekszik, hogy az őshonos állomány tovább növekedjen, a génmegőrzés magas színvonala fennmaradjon.

 


A hagyományos, rég honosult állatfajtáink – mint a mangalica is – kiemelt tájvédelmi jelentőségű, részét képezik a magyar tájnak, néprajzi hagyományok kötődnek hozzájuk, nemzeti identitásunk részei és Magyarország szimbólumai – mondta megnyitóbeszédében Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a X. Budapesti Mangalica Fesztiválon. – Ezeknek, mint nemzeti kincseinknek, az eredeti állapotukban történő megőrzése nemzeti érdek és állami feladat- tette hozzá.
Kijelentette a legtöbb védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági fajta helyzete stabilizálódott. A kormány továbbra is arra törekszik, hogy az őshonos állomány tovább növekedjen, a génmegőrzés magas színvonala fennmaradjon, és hogy az ezekből a fajtákból készített termékek és szolgáltatások megtalálják helyüket a hazai és külföldi piacokon.


Nagy István hangsúlyozta, a kormány kiemelt figyelmet fordít a sertéságazat támogatására, s bár az uniós szabályozás a nemzeti hatáskörben nyújtott támogatások körét nagyon behatárolja, a tárca az elmúlt időszakban számos jelentős intézkedést valósított meg. Megemlítette a 2015-től indult „Több munkahelyet a mezőgazdaságban” programot, melynek keretében a biztosított többletforrásoknak köszönhetően a sertéshízó állatjóléti támogatás keretösszege folyamatosan emelkedett, valamint a koca állatjóléti támogatás bevezetését. A 2012-ben elindult sertésstratégiáról elmondta, ennek keretében többek közt fejlesztési támogatást kapnak a sertéshús feldolgozók, átfogó kutatási és fejlesztési programok, széleskörű bel- és külpiaci marketing akciók indultak a hazai sertéshús, ezen belül kiemelten a mangalica népszerűsítésére.

 

A tárca és a Mangalicatenyésztők Országos Egyesülete együttműködésének kezdetén a tenyészetek száma 180, a mangalicakocáké 7500 volt, ma már mintegy 250 tenyészet működik az országban, és a kocaállomány megközelíti a 10 ezret. Az ellenőrzött kocaállománnyal évente körülbelül 60 ezer hízót állítanak elő az országban, a termelők számára pedig biztos megélhetést jelent a mangalicatartás.

 

(FM Sajtóiroda)

 


Az Európai Bizottság is elismeri a magyar állategészségügyi erőfeszítéseket

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a héten kétoldalú tárgyalást folytatott a budapesti hivatalos látogatáson tartózkodó Vytenis Andriukaitis uniós egészségügyi és élelmiszerbiztonsági biztossal. A földművelésügyi miniszter elmondta, hogy a jelenlegi madárinfluenza járvány minden eddiginél kiterjedtebb, a baromfiágazatot komoly károk érték. Az állattartók kártalanítása számottevő magyar költségvetési terhet jelent. Magyarország élni kíván az uniós jog szerint igénybe vehető támogatási lehetőségekkel, és számít arra, hogy EU költségvetési forrásból hozzájárulást kap a kártalanításhoz is. Andriukaitis biztos elégedetten nyilatkozott az európai és benne a magyar állategészségügyi intézkedésekről és reményét fejezte ki, hogy a jövőben is ilyen hatékonysággal leszünk képesek megfékezni a járványokat. Emellett jelezte, hogy a pénzügyi támogatások terén, a korábbi gyakorlatnak megfelelően számítani lehet a Bizottság segítségére. (FM Sajtóiroda)


 

 

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám