`

Megállíthatatlan a mezőgép-értékesítés bővülése. Az idén harmadával több új eszközt vásároltak a gazdaságok, miközben az alkatrészek forgalma is rekordmagasságba emelkedett az első kilenc hónapban.

 

Több mint 115 milliárd forintot költöttek el új mezőgazdasági eszközökre a termelők az év első kilenc hónapjában. Az Agrárgazdasági Kutató Intézet felmérésének eredményei szerint az előző évhez képest 33 százalékkal bővült a gépforgalmazás hazánkban. Ez alkalommal közel 140 mezőgép-forgalmazó és -gyártó eladási jelentése alapján készült a statisztika. A felmérésben is részt vevő vállalkozások adatait összehasonlítva a növekedés 25 százalékos. A gépberuházások értékének 59 százalékát az erőgépek, az eladások több mint felét a traktorok adták. A 2017. január és szeptember közötti időszakban összesen 1928 kerekes traktor talált gazdára az országban, értékük 38 milliárd forintot tett ki. Valamennyi teljesítménykategóriában nőtt a forgalom, különösen az 50–100 és a 101–140 lóerő közé tartozókból vásároltak nagyobb mennyiségben, előbbiből 635-öt, utóbbiból 468-at üzemeltek be a gazdaságok.

Jelentősen – több mint 60 százalékkal – nőtt a 261 és 320 lóerő közötti gépek forgalma, de a 320 lóerő feletti traktorokból is 39 százalékkal több fogyott, mint egy éve. Az összes mezőgépforgalom 16 százalékát a gabonakombájnok, míg 10 százalékát az egyéb erőgépek, például az önjáró betakarítók és a rakodók tették ki. Ez utóbbi kategóriában kiemelkedő mértékben bővült a forgalom, összesen 377 rakodógép eladását jelentették a forgalmazók.

A munkagépek iránt is fokozott volt az érdeklődés, a szálastakarmány-betakarítók kivételével szinte valamennyi munkagépből többet adtak el a gépgyártók és -forgalmazók, mint egy évvel korábban. A legtöbbet a különböző talajművelő gépekből vásárolták a gazdaságok. A szállító járművekből is több fogyott, a forgalom az előző évi másfélszeresére bővült. Új mezőgazdasági pótkocsikból 702 darabot értékesítettek, ami a szállító járművek 62 százalékát tette ki. Az új gépek mellett az alkatrészekre költött összeg is nőtt, beszerzésükre 35,8 milliárd forintot fordítottak a gazdaságok az idén. Ezzel az alkatrészeladás rekordforgalmat ért el.

(Magyar Idők/AKI)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám