`

A körforgásos gazdaság koncepciójának népszerűsítésére rendeztek szakmai konferenciát, amelyen többek között elhangzott, hogy gazdasági és társadalmi fenntarthatóság nélkül lehetetlen elérni a környezeti fenntarthatóságot.

 

Hollandia a körforgásos gazdaság elkötelezett támogatója, mi több, az egész európai régió körforgásos központjává szeretne válni. A sikeres budapesti, májusi konferencia folytatásaként a Holland Királyság Nagykövetsége és a Holland-Magyar Kereskedelmi Kamara a körforgásos gazdaság koncepciójának népszerűsítésére egy újabb eseményt szervezett december 12-én. A konferencia fő célja volt, hogy a magyar vállalatoknak és döntéshozóknak bemutassák a legújabb innovatív mezőgazdasági holland gyakorlatokat.
– A mezőgazdasági termelés számos más ágazathoz képest intenzívebben használja fel a természeti erőforrásokat, ezért ezek megőrzésére mindenképpen oda kell figyelni a gazdálkodás során – mondta Feldman Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára a fórumon.


Feldman Zsolt kiemelte, hogy az Európai Unió a Közös Agrárpolitikán belül egyre hangsúlyosabb szerepet biztosít a fenntartható, környezetvédelmi szempontokat is figyelembe vevő gazdálkodásnak, ugyanakkor problémát jelent, hogy a termelők sokszor csak az adminisztratív terheket látják a bonyolult közösségi előírásokban. Hozzátette: a gazdákat is érdekeltté kell tenni a fenntarthatóság elvének minél szélesebb körű gyakorlati alkalmazásában, ezért segíteni kell őket a technológiák hatékonyabb felhasználásában, a versenyképesség növelésében.
– Gazdasági és társadalmi fenntarthatóság nélkül lehetetlen elérni a környezeti fenntarthatóságot – hangsúlyozta. Mint mondta, a mezőgazdasági termelés melléktermékeinek ipari hasznosítása, az üzemanyag-takarékos és hosszabb élettartamú mezőgazdasági gépek vagy a precíziós gazdálkodás által csökkenő növényvédőszer- és műtrágya-felhasználás mind olyan terület, amelyeken a mezőgazdaság versenyképességének növekedése és a környezet kímélése együtt jár.


Feldman Zsolt felidézte, hogy az élelmiszerveszteség csökkentése ugyanezeket a célokat szolgálja, Magyarország pedig elkötelezett az élelmiszerpazarlás mérséklésében. Az FM ezen a területen szorosan együttműködik a civil szféra és a gazdaság érintett szereplőivel, valamint kezdeményezőként lép fel a nemzetközi fórumokon.
– Az előttünk álló évek egyik legjelentősebb globális kihívása és egyben az élelmezés-biztonság növelésének egyik legfőbb eszköze az élelmiszerpazarlás és -veszteség mértékének visszaszorítása.

 


(FM Sajtóiroda/nak.hu)

 


A fenntartható fejlődési célokról tárgyalnak
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) e heti, budapesti kétnapos nemzetközi konferenciáján – amelynek a Földművelésügyi Minisztérium ad otthont –, a klímabarát mezőgazdaság és élelmezési rendszerek, továbbá a fenntartható fejlődési célok és a párizsi klímaegyezmény teljesítése közötti alapvető összefüggéseket tárgyalják. A résztvevők köre igen széles: a mezőgazdasággal, erdészettel, vízgazdálkodással, élelmiszerbiztonsággal, mezőgazdasági politikákkal, környezetvédelemmel és további területekkel foglalkozó szakértők, kormányzati képviselők, kutatók mellett a civil szféra is képviselteti magát.
A konferencia fő célja azt megvitatni, hogyan nyomatékosítható a mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás és a halászat hozzájárulása a fenntartható fejlődéshez az egyes országok szintjén. Továbbá erősíteni akarja a tudást a fenntartható élelmiszerellátó rendszerekről és mezőgazdaságról, hogy így javítsa a szektorközi együttműködéseket, és azonosítani a FAO jövőbeli prioritásait a tagállamok támogatására. (ENSZ FAO)


 

 

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám