`

A tejágazat jelenlegi nehéz piaci helyzetére a megoldást a feldolgozásban és a magas piaci értékű termékek előállításában kell keresni – jelentette ki Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács tej világnapja alkalmából Telkiben tartott sportrendezvényén.

Az államtitkár a június 3-i eseményen rámutatott: csak nyerstejjel nem lehet piacra menni, „nem fogunk tudni megoldást találni, ha nem áldozunk arra, hogy feldolgozóüzemeket hozzunk létre". Nagy István a versenyhátrány példájaként említette, hogy jelenleg olyan tejporítók üzemelnek Magyarországon, amelyek 30 százalékkal drágábban működnek, mint a világpiaci átlagár.
Kitért arra is az államtitkár, hogy a pénteki kormányülés témái között szerepel az UHT tej áfájának csökkentése valamint az iskolatej-program folytatásának kérdése. Közölte: Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter jelezte, hogy csak olyan javaslatot tud elfogadni, amely a tej felvásárlási árának növekedését is magával hozza. Nagy István emlékeztetett, hogy a sertéshús áfájának csökkenésével – a kereskedelmi láncok hozzáállásának köszönhetően – a sertéshús fogyasztói ára 17 százalékkal csökkent, ami jó jel a tejpiac számára. Hozzátette: vizsgálják azt is, hogy milyen hatással járt ez a felvásárlási árakra, és növekedést tapasztalnak. A fogyasztás élénkülése a felvásárlási árakat is magával húzza – jegyezte meg.

Az iskolatej-programmal kapcsolatban az államtitkár elmondta: az előterjesztésben az szerepel, hogyan lehet növelni a programban résztvevők létszámát. Nagy István szólt arról is, hogy a tejágazat helyzetének megoldásához elengedhetetlen a termelők, feldolgozók, kereskedők valamint a fogyasztók együttműködése.
Mélykuti Tibor, a tej terméktanács elnöke egyebek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal sokat tett a tejágazat helyzetének javításáért. Ebben az évben jelentős együttműködés alakult ki a hivatallal, amely sokat segít az élelmiszer-hamisítás ellenőrzésében, amivel hozzájárul a hazai tejágazat megmentéséhez.
A szakmaközi szervezet elnöke az MTI-nek elmondta: 2014-ben a tejfogyasztás évi 156,7 kilogramm volt, ami növekedést jelent az előző évhez képest, ám még mindig elmarad a 2005-ös kiemelkedő évtől, amikor 166,8 kilogramm volt ez a szám. Hozzátette: habár a hazai tejfogyasztás az európai középmezőnybe sorolható, mégis elmarad a szakemberek által javasolt napi fél litertől.


MTI

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám