`

Átadták a Hajdúnánási Tartósító és Építő Szociális Szövetkezet vágóhídját szerdán, az önkormányzati tulajdonban lévő telken a 200 négyzetméteres üzem 78 millió forintba került, a pénz 60 százaléka állami támogatás, 40 százaléka pedig önkormányzati önerő volt.


Szólláth Tibor hajdúnánási polgármester, a NAK hajdú-bihari elnöke elmondta, a szociális szövetkezet 2014. decemberében kezdte meg működését, élelmiszer-feldolgozást és építőipari tevékenységet végez, 15 ember alkalmazásával. Ők kőműves és asztalos szakemberek, illetve zöldség- és gyümölcs-előkészítéssel és -tartósítással foglalkozó munkatársak. A vágóhídra hat új munkást vettek fel. A most átadott vágóhíd hetente 20 sertés vágására alkalmas, bérvágást is vállal. Hozzátette, még az idén egybeépítik a vágóhidat, valamint a feldolgozó- és tartósító-üzemet, ami már az uniós jogszabályoknak is megfelelő lesz.

A szociális szövetkezet 2014. decemberében kezdte meg működését, élelmiszer-feldolgozást és építőipari tevékenységet végez, 15 ember alkalmazásával. Ők kőműves és asztalos szakemberek, zöldség-gyümölcs előkészítő és tartósítással foglalkozó munkatársak. A vágóhídra hat új munkást vettek fel.

– Az értékteremtő közfoglalkoztatás eredményeire remek példa a szövetkezet vágóhídjának felépítése – mondta az átadáson Hoffmann Imre, közfoglalkoztatásért és vízügyért felelős helyettes államtitkár. Kifejtette, a közfoglalkoztatással a kormány azt szeretné elérni, hogy értékteremtő programokat vezessenek be, amelyek folyamatos munkavégzést biztosítanak, s amelyek mindenki számára elérhetők. A kormány ezt átmenetinek szánta, ugyanis a végső cél az, hogy az emberek visszakerüljenek az elsődleges munkaerőpiacra.

A helyettes államtitkár elmondta, napjainkban 251 ezren keresnek állást, közfoglalkoztatottként pedig idén júliusban már csak 142 900 főt tartottak nyilván.
– Új kihívással nézünk szembe, a munkaerőhiánnyal – mondta Hoffmann Imre. Hozzátette, nagy kérdés, hogy milyen hatékonysággal tarthatók fenn a kisüzemek és a szociális szövetkezetek. Közölte, a Belügyminisztérium támogatja azt, hogy aki akar és képes, tudjon dolgozni, éppen ezért a szociális szövetkezeteknek kiegészítő támogatást nyújtanak.


(MTI)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám