`

2018. december 7-8-án lezajlott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) „Tanuljunk Együtt!” programsorozatának idei utolsó eseménye. A zöldség- és gyümölcsfeldolgozási gyakorlaton élelmiszer-előállítók és mezőgazdasági termelők egyaránt részt vettek.


A NAK Élelmiszeripari Igazgatósága által tavasszal indított, a zöldség- és gyümölcsfeldolgozást felölelő szakmai gyakorlati program már harmadik alkalommal zajlott a Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Karának Konzervtechnológiai Tanszékén. A rendezvényen először elméleti ismeretbővítésre került sor: az előadásokban szó volt a gyümölcs- és zöldségtartósítás jellemző módjairól, ezek általános technológiai megoldásairól, higiéniai- és élelmiszerbiztonsági ismeretekről, a címkézés és jelölés jogszabályi hátteréről, valamint az adalékanyagok használatáról, továbbá az innovációról, az új trendekről és a fejlesztési javaslatokról.

A második napon a gyakorlati ismeretek bővítésével folytatódott. Külön zöldségfeldolgozási és külön gyümölcsfeldolgozási csoportokra bontva zajlottak a gyakorlatok, ki-ki a termékkör iránti érdeklődés függvényében választhatta valamelyiket.

A zöldségfeldolgozás gyakorlati tematikája szerint a résztvevők megismerték a zöldségkrémek, zöldségcsipszek, savanyított és erjesztett termékek előállítási technológiáját, a fontosabb gyártási paramétereket és a különböző összetevők hatását a késztermékre. A gyümölcsfeldolgozás gyakorlati tematikájában szerepeltek a lekvárkészítési eljárások, a gyümölcstermékek hőkezelési lehetőségei, valamint a szárítási és aszalási technológiák alkalmazása is. A gyakorlati nap végén pedig sor került egy közös érzékszervi bírálatra, melyet egy telefonos applikációval végeztek el a résztvevők, így a minták azonnali kiértékelése is megvalósult.

A kétnapos rendezvényen 30 fő érdeklődő vett részt, akik közül sokan már foglalkoznak élelmiszer-előállítással. Számukra a már meglévő ismeretek bővítése miatt volt hasznos a program. A résztvevők között mezőgazdasági termelők is voltak, akik az ismeretek elsajátításával az általuk megtermelt alapanyagból magasabb feldolgozottsági szintű terméket állítanak majd elő. A résztvevői visszajelzések alapján mind az elméleti, mind a gyakorlati programok rendkívül hasznosnak bizonyultak.


(nak.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám